Month: اکتبر 2016

شبکه چشم انداز- همکاری

چشم انداز ما:

ما، نوآوران مستعد و تمامی فارغ التحصیلان ، همتایان و هم اندیشان علمی جوان را از طریق پلت فرم شبکه چشم انداز به صنایع و شرکت ها و موسسات مرتبط ساخته و از حاصل این ارتباطات شاهد ارائه محصولات ، خدمات و فرصت های جدید که باعث بهبود شرایط زندگی مردم کشورمان می شود ، خواهیم بود.

شبکه چشم انداز- همکاری

قابل توجه تمامی علاقه مندان به همکاری و سرمایه گذاری

با سلام و احترام

شبکه چشم انداز در زمینه توانمندسازی منابع انسانی از طریق آموزش های تخصصی به جوانانی که ایده برای کسب و کار دارند ، پروژه هایی را برای راه اندازی و با حمایت دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، در دست اقدام دارد که در نهایت منجر به تشکیل و تاسیس یک شرکت دانش بنیان خواهد شد.

در صورت علاقه مندی به شرکت در استارت آپ و درج نام خود بعنوان اعضای تیم های تخصصی استارت آپ ، لطفا ثبت نام فرمایید.
مرایای ثبت نام در این فراخوان
– دعوت جهت شرکت در برنامه های استارت آپ شبکه چشم انداز
– درج در بانک اطلاعاتی شبکه بعنوان متخصصین استارت آپ
– اعتبارسنجی مهارت و معرفی به شرکت ها

لذا بدینوسیله از تمامی جوانان و متخصصین علاقه مند به همکاری در این پروژه که دارای تخصص های زیر بوده و یا امکان سرمایه گذاری دارند خواهشمندیم با ایمیل ویا آدرس تلگرام زیر مکاتبه فرمایند.

تذکر۱ : ارسال رزومه الزامی می باشد.

تذکر۲ : متقاضیانی که قبلا در فرایندهای استارت آپ حضور داشته باشند از اولویت برخوردار خواهند بود.


https://telegram.me/Modir1404reg

ceo@modir1404.com


تخصص های مورد نیاز برای همکاری در استارت آپ ایرانیان (شبکه چشم انداز)

  • برنامه نویس: php , html ,css , my sql server , پایگاه اطلاعاتی
  • برنامه نویس اپلیکیشن های موبایل و Developer
  • طراح وبسایت با ورد پرس و نیوک
  • تجارت الکترونیک و طراحی فروشگاه مجازی
  • مشاور مدیریت ارتباط با مشتری
  • مشاور فروش و بازاریابی
  • فارغ التحصیلان کارآفرینی
  • علاقه مندان به سرمایه گذاری

راز پنهان پولدار شدن

راز پنهان پولدار شدن

برای دست یافتن به پول فراوان، نخست باید به کاری بپردازید که از آن لذت می برید. دلیل این امر بسیار ساده است. اگر به کاری مشغولید که از آن بیزارید، به یقین کارتان از کیفیت خوبی برخوردار نخواهد بود.

اگر دل در گرو کار خویش نداشته باشید و انرژی و نیروی تحرک شما، به رکود کشیده شود و در کارتان شور و حرارت نباشد، کیفیت کارتان به شدت پایین می آید. تجربه ثابت کرده است که اگر کسی از کارش راضی نباشد، نمیتواند رضایت مدیر، شریک یا مشتریان خود را جلب کند.

چنین کسی اگر حقوق بگیر باشد، احتمال بسیار اندکی می توان داد که به مقام بالاتری ارتقاء یابد یا افزایش حقوق قابل ملاحظه ای دریافت کند.

اگر پیشه ور باشد، احتمال بسیار کمی وجود دارد که کسب و کار پررونقی داشته باشد. به هر حال درآمد هر کس نمایان گر علاقه ی او نسبت به کار خویش است. از سوی دیگر درآمد با دستمزد کم از کیفیت کار می کاهد و این سیر قهقرایی به همین ترتیب ادامه پیدا می کند.

وقتی می گوییم که شما باید شیفته کار خود باشید، بدان مفهوم نیست که شغل دلخواهتان بدون مشکل و ناکامی خواهد بود. انتظار نداشته که چون به کار خود عشق می ورزید، به بهشت موعود خواهد رسید.

ارتباط بین انسان و کار دلخواهش را می توان به عاشقی تشبیه کرد که به وصال معشوق رسیده است. طبیعی است که در چنین شرایطی، هرکس می تواند از تمام موانعی که در راهش می بیند، به سهولت بگذرد. چهره های موفق در هر زمینه نیز با اینکه به کارشان عشق می ورزیدند، گاهی با تندباد های وحشتناک یاس، دل زدگی، فشار و تردید روبرو شده اند.

اگر میخواهید از میزان علاقه خود به کارتان آگاه شوید، پاسخ صادقانه و صریحی به این سوال بدهید:

اگر یک میلیارد تومان برنده شوید آیا باز هم کار خود را ادامه می دهید؟

افرادی که در انتظار بازنشستگی روزشماری می کنند، در حقیقت از زندگی عقب نشینی کرده اند و ماهیت خود را باخته اند. آنان انسان های نیمه مرده ای هستند که تنها حضور فیزیکی دارند.

اگر می خواهید عمری طولانی و شادمان داشته باشید، به کاری دست بزنید که به راستی از آن لذت می برید. فشار های روانی و ناکامی ها موجب کهولت زودرس می شود. برای اینکه از درون جوان بمانید، باید خواسته های قلبی خود را محترم بشمارید و به کاری بپردازید که دلباخته و مجذوبش باشید.

تنها زمانی می توانید در کار خود موفق باشید که باور کنید کاری که انجام می دهید، کاملترین کار دنیاست، پس در قلب خودتان جایی برای کارتان بگشایید و عشق و علاقه خود را در کارتان متمرکز کنید. به هر کاری که دلتان بخواهد، می توانید دست بزنید، مشروط به این که تصمیم بگیرید و نیروی مورد نیاز آن کار را از خود مایه بگذارید.

همواره شغل دلخواهتان در انتظار شماست. این شمایید که نباید او را در انتظار بگذارید. باورش کنید و به سویش بشتابید. کسی مجبور نیست که به خاطر معیشت، به کاری خلاف میل خود دست بزند.

تنها راه دست یابی به ثروت، دست زدن به کاری است که از آن واقعا لذت می برید.

شغل دلخواه خود را بدون توجه به موانع دنبال کنید. فراموش نکنید که تنها شما می توانید سرنوشت خود را تعیین کنید. اگر در درون خویش به دنبال آنچه مانع موفقیت شماست، بگردید در خواهید یافت که بزرگترین مانع شما برای دست زدن به کار دلخواهتان آن است که باور کرده اید آنچه برای دیگران معقول است برای شما موجه و معقول نیست.

خطر کنید و دست اهریمن ترس را از قلب خود و ذهن خود دور کنید تا موفق شوید.

راز ثروت و افزایش نعمت و خوشی ها

راز ثروت و افزایش نعمت و خوشی ها

بر هرچه تمرکز کنیم همان را بدست می آوریم. راز ثروتمند شدن و افزایش خوشیها و نعمتها : هر چه احساس کنیم بیشتر داریم – بیشتر بدست می آوریم و بیشتر دوست داریم ببخشیم و هر چه بیشتر می بخشیم مطمئن هستیم که بیشتر بدست خواهیم آورد.

باید بتوانیم خوبی ها و خوشیها و نعمت هایی را که همین الان داریم ببینیم و لذت داشتن آن ها را حس کنیم که در حقیقت این حس کردن لذت و خوشی همان شکر می باشد. هنر دیدن زیباییها و خوبی ها و خوشی ها را داشته باشیم.

مثلا نگوییم ” حتی این قدر پول ندارم که با تاکسی بروم بلکه مجبورم سوار اتوبوس شوم ” بلکه باید بگوییم “خدا را شکر که این قدر پول دارم که سوار اتوبوس شوم و پیاده نروم ”

مثال ها زیاد است که هر کدام از ما می توانیم آن ها بیابیم و هیچ کس نیست که بگوید در این دنیا هیچ نعمت و خوشی ندارد. آنها را ببینیم و با همه وجود لذتشان را حس کنیم تا زیاد تر شوند.

یک راه برای تمرکز روی خوشی ها و زیبایی ها پرسیدن سوال های مثبت از خود است.

مثال

سوال منفی :” چرا اینقدر بد شانس هستم که این اتفاق برای من افتاد ؟

سوال مثبت : از این اتفاقی که برایم افتاد چه چیز جدیدی می توانم بیاموزم و چطور می توانم از آن برای قویتر شدنم استفاده کنم ؟

برای هر سوالی که از خود بپرسیم از درون ذهن و جان ما پاسخی بر خواهد آمد بخصوص در مواقعی که در حالت آرامش هستیم . سوال های مثبت و قدرت بخش از خود بپرسیم و مطمین باشیم جواب از درون خود ما پاسخ داده خواهد شد.

سوال منفی :چرا درآمدم اینقدر کم است ؟

سوال مثبت: چه کار کنم که درآمدم بیشتر شود ؟

جواب داده خواهد شد از درون ما یا با برخورد با یک فرد جدید در زندگی یا خواندن مطلبی در کتاب یا روزنامه یا دیدن فیلمی در تلویزیون یا …………………

نمونه هایی از سوال های مثبت و قدرت بخش :

۱-چه نعمت ها و خوشی هایی در زندگی دارم؟

۲-چه کار کنم تا امروز یک نفر را شاد کنم ؟

۳-چه کار کنم تا انسان مفیدی برای دیگران باشم؟

۴-چه کار کنم تا بتوانم برای مردم و کشورم انسان سودمندی باشم؟

۵-چه کار کنم تا ثروت و برکت را بسوی مردم و کشورم جذب کنم؟

۶-چطور می توانم امروز چیز جدیدی بیاموزم؟

۷-به چه چیزی در وجودم افتخار میکنم؟

۸-چه توانایی هایی دارم؟

۹-چه صفات خوبی در من وجود دارد؟

۱۰-چه کار کنم تا دیگران را بیشتر دوست داشته باشم؟

۱۱-با چه چیزهایی خوشحال می شوم و از چه چیزهایی لذت میبرم؟

منبع:کتاب موفقیت نامحدود از آنتونی رابینز ترجمه فریبا جعفری

۱۰ راز برای تبدیل شدن به یک کارمند موفق

۱۰ راز برای تبدیل شدن به یک کارمند موفق

شما به پیشرفت های تحصیلی و شغلی خود افتخار می کنید و مشتاقید تا به عرصه چالش های جدید قدم بگذارید این چالش ها برای شما موقعیت ها و آزمایش هایی را فراهم می آورند که شخصیت و شان شما را زیر بوته آزمایش خواهد برد .

به خاطر داشته باشید نگه داشتن شان شخصی دراعتماد به نفس، عزت نفس و عدالت خلاصه می شود .

چند نکته وجود دارد که با استفاده از آنها ارزش شخصی و عزت نفستان در محل کار هیچگاه از بین نخواهد رفت.

۱ -بدون کوچک کردن خود، رئیستان را کارآمد جلوه دهید :

زمانی که مسئول شما ترفیع رتبه یا پست جدید می گیرد برای شما دوموقعیت مختلف پیش می آید یکی اینکه به شما اهمیت نداده و برایتان خلاء ایجاد کند و دیگر اینکه چون شما یکی از سرمایه های با ارزش سازمان هستید شما را با خود به بخش جدید که متصل شده است ببرد تنهاکاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید او و دیگران از سهم بزرگی که برای سازمان انجام می دهید آگاه می شوند . خود را در معرض دید قرار دهید. سودمند واقع شوید و برای قبول مسئولیت های جدید آماده بـاشید. امـا به هیچ وجـه چاپلـوسی نـکنید. بـه نـدرت اتفاق می افتد که یک مدیر اطراف خود را با بله قربان گوها پر کند. به موقعیت های خود افتخار کنید واستعدادها و توانایی هایتان را بروز دهید.

۲-گله و شکایت نکنید :

اگر همیشه و مرتباً از مدیر خود تقاضای فرصت بیشتر نمایید و زمانی که به مهلت تحویل پروژه و یا ارائه وظیفه محول شده به شما نزدیک شوید از او بخواهید تا مجدداً زمان بیشتری را به شما اختصاص دهند او به طور حتم نسبت به شما بدبین و تاثیر منفی روی شغل و در نتیجه روی عزت نفستان می گذارد. افرادی که به طوردایم در حال گله وشکایت هستند کمتر ترفیع رتبه می گیرند (مدیران همیشه سعی می کنند آنها را به سایر قسمت های سازمان انتقال دهند تا از دستشان راحت شوند)قطعاً شما خواهان این هستید که رئیستان دوستتان باشد و نه دشمنتان پس سعی کنید اسباب ناراحتی و رنجش او را فراهم نسازید. زمانی که می خواهید نزد او بروید فکر کنید و تمام جوانب گفته های خود را در نظر بگیرید. ارزش خود را با تصمیم گیری های مناسبی که مربوط به حیطه کاری خودتان می شود حفظ کنید و به دنبال تعریف و تمجید بیهوده از جانب مسئولتان نباشید.

۳ -مطمئن شوید که شرایط کاری مناسب است :

آیا شما حقوق کافی و براساس خدماتی که ارایه میدهید دریافت می کنید ؟ آیا دریک محیط امن مشغول به فعالیت هستید ؟ برای به دست آوردن حقوق قانونی خود و مواردی که برایتان مهم است می توانید موضوع را با مدیر خود در میان بگذارید. هیچگاه عزت نفس و ارزش خود را به خاطر فیش حقوقیتان زیر پا نگذارید . پرخاشگر نباشید و همیشه روی فواید و مزایای کارهای خود برای سازمان تاکید داشته باشید. با ارزشی که برای مسئولتان قائل هستید و با اتکا به عزت نفس ، احتمال پذیرش طرح ها و پیشنهادهای خود را افزایش دهید.

۴ -همیش از اکثریت پیروی نکنید :

همکاری و تشریک مساعی داشته باشید اما هیچگاه اجازه ندهید دیگران از شما استفاده کنند. اگر اجازه دهید تا همکارانتان تمام کارها را روی سر شما بریزند ارزش و احترامتان پایین می آید و در عوض آنها به وسیله کاری که شما آن را به خوبی انجام داده اید، افتخار کسب می کنند . بد نیست گاهی استقلال خود را امتحان کنید. اگر برخی از همکاران از ساعت ۹ تا ۱۷ سرخود را با کارهای غیر ضروری و خارج از وظیفه اصلی خود گرم می کنند لازم نیست که شما هم مشابه آنها عمل کنید. برای مسائل مهم مثل ایمنی در محل کار، حقوق و مزایا خوب است به جمع بپیوندند اما علاوه بر اینکه در چنین جمع هایی شرکت می کنید بهتر است برای افزایش درآمد با مدیریت رو در رو صحبت کنید.

۵ -اجازه ندهید عنوان دلقک و یا لوده بخش را به شما بدهند :

بد نیست که در ساعات بیکاری و اوقات فراغت خود بخندید و شادی کنید یا روزنامه بخوانید اما نباید زیاده روی کنید. ادب مساوی است با ارزش خنـداندن مـردم درزمـان سخنرانـی و یا کنفرانس. اگر همکارانتان شما را به عنوان دلقک بشناسند هیچ کس شما را جدی نمی گیرد و چندی نمی گذرد که عزت نفس خود را از دست خواهید داد.

۶ -مشکلات شخصی را به محل کار نبرید :

بلند صحبت کردن بلاخص با تلفن در محل کار جایگایی ندارد. اگر شما با شخصی جر و بحث دارید نباید در محیط کار با او مجادله نمایید. پیش از اینکه بخواهید با هر یک از همکارانتان ارتباط برقرار کنید به تاثیراتی که ممکن است او روی مسائل کاری شما بگذارد به دقت فکر کنید. انجام دادن کاری که خلاف مقـررات سـازمـانی است منجر به نابودی شان و ارزش ما خواهد شد. چرا که به زودی تمام کارمندان از مواردی که شما سعی می کنید مخفی نگه دارید آگاه خواهند شد.

۷ – جلوی خشم خود را بگیرید و احساس تان را کنترل کنید :

زمانی که یکی از همکاران ، کار خود را به موقع انجام ندهد و تاثیر آن به طور مستقیم روی بازده کاری شما گذاشته شود، طبیعی است که شما ناراحت، رنجیده و عصبانی شوید. اما نحوه برخورد شما با قضیه، میزان ادراک شما برای سایرین روشن می کند. اگر انسان کم طاقتی هستید باید مراقب باشید که درزمان عصبانیت حرکت ناشایستی از شما سر نزد با کنترل احساساتتان منزلت خود را بالا ببرید. اگر حرکتی انجام دادید یا حرفی زدید که نمی بایست انجام داد و یا بیان کرد در اسرع وقت از طرف مقابل خود عذرخواهی کنید.

۸ -مراقب آزار و اذیت ها باشید :

خط مشی و سیاست های سازمان را به دقت بررسی کنید . اگر همواره از طریق یکی از همکارانتان تحقیر می شوید یا یکی از کارمندان برخورد نامناسب با ارباب رجوع دارد اعتراض کنید. آزارهایی که در محل کار به وقوع می پیوندد روی ارزش و شان شخصی شما تاثیر می گذارد .

۹ -خلاقیت و توانایی خود را در مدیریت اثبات کنید :

ابتکار و نوآوری به عنوان رمز تجارت آینده محسوب می شود . در حین انجام کارهای روزمره دید خود را روی تصاویر بزرگ معطوف کنید. همیش از فعالیت ها و تغییرات رقبا مطلع باشید. اگر براساس غریزه و درک شغلی خود عمل کنید همیشه رضایت شغلی بیشتری کسب کرده و اعتماد به نفستان افزایش پیدا خواهد کرد. شالوده دانش خود را افزایش داده و از استعدادها و خلاقیت های خود در زمینه رشد سازمان بهره بگیرید.

۱۰ -ارزش های خود را زیر پانگذارید :

مسئولیت رفتار هرکس برعهده خودش است . اگر ازشما خواسته شد که یک کار غیرقانونی انجام دهید روی تاثیرات دراز مدت آن فکر کنید. رفتارتان موقر، با احترام و همراه با دوستی باشد. برای اینکه به شان شما آسیبی وارد نیاید باید در آیینه به خود نگاه کنید و مطمئن شوید که از روی وجدان کار می کنید و از انجام دادن هرچه در توانتان باشد کوتاهی نمی کنید . اگر این موارد را رعایت کنید در پایان هر روز حس رضایت و موفقیت در انجام دادن کارها به شما دست خواهد داد.

راز هدف

راز هدف

راز هدف این است که :

-هم جاه طلبانه باشد ،

-هم قابل دسترس 

اما فراموش نکن که بیشتر مردم زیادی محافظه کارند

از انفجار محدودیتهای ذهنی خود می هراسند .

محدودیت های ذهنی خود را به نوعی عادت بدل کرده اند .

عادت کرده اند به برون بروند .

مجاب شده اند که زندگی فقط همین است .

از رویا می ترسند . نباید از گسترش حد و مرزهای ذهنی ات بهراسی

آنچه فقط با نوشتن اعداد بزرگتر و بزرگتر در یک ساعت می توانی به انجام برسانی

حیرت انگیز است

راز و رمز های موفقیت و پولدار شدن

راز و رمز های موفقیت و پولدار شدن

فقر نتیجه تفکر فقیرانه است اگر ثروت میخواهید نوع تفکر خود را عوض کنید.

تجربه نشان داده که خیلی ها معتقدند وقتی صحبت پول و خوشبختی است هیچ یک از این تفکرات مثبت، کارهای شبانه روزی و نگرشهای صحیح برای بالا بردن توان پرداخت قسط های آخر ماه کوچکترین کمکی نمیکند.

حقیقت این است که اندیشه های هشیار و ناهشیار ما همیشه با میزان درآمد ما در حال عمل هستند. سعادت و یا عدم سعادت ما، نتیجه تفکر ماست. ذهن انسان و چگونگی باورهای او تعیین کننده کیفیت زندگی اوست و ذهن ما بسته به شیوهای که برای تربیتش اتخاذ میکنیم مارا ثروتمند یا فقیر نگه میدارد.

فقر نتیجه تفکر فقیرانه است اگر ثروت میخواهید نوع تفکر خود را عوض کنید. تصور کنید یکی ازدوستانتان همیشه مقروض است و معتقد است که تا ابد برای پرداخت بدهی های خود در تنگنا خواهدبود.

او احتمالا فقط داوطلب انجام کارهایی است که حقوق و مزایای بسیار کمی دارند زیرا او این جایگاه را برای خودش پذیرفته است. به احتمال زیاد او فقط با کسانی میتواند ارتباط نزدیک داشته باشد که هم طبقه خودش باشند زیرا تنها در مصاحبت با این نوع آدمها احساس راحتی میکند.

او به خودش تلقین کرده است که زندگی دشوار و طاقت فرساست و با دوستانی که انتخاب کرده دیگر کوچکترین انگیزه ای برای تغییر این عقیده ندارد. در زندگی چیزی را به دست میآوریم که انتظارش را داریم و بنابراین فردی که انتظار تنگدستی دارد همان نصیبش میشود زیرا در مغز خود برنامه ای دارد که به او میگوید: ((هی، تو هیچ وقت پولدار نمیشوی)).

احتمالا خود او به این نکته پی برده است که هر وقت پول غیرمنتظره ای به دستش میرسد بلافاصله بیرون میرود و خرجش میکند چون فکر میکند که حالت عجیبی دارد و بهتراست به وضعیت عادی یعنی بی پولی برگردد.

او ممکن است با خودش فکر کند: من هیچوقت پولدار نخواهم شد زیرا تحصیلات خوبی نداشته ام. اگر تحصیلات عالی شرط ثروتمند شدن است باید تمام اساتید دانشگاه میلیونر باشند. و اما بسیاری از تحصیلکرده ها هم هستند که همیشه جیبشان خالی است و بالعکس مردم کم سوادی که ثروتهای افسانه ای داشته اند.

شاید او فکر کند که برای ثروتمند شدن شغل مناسبی انتخاب نکرده است خوب خیلی ها برای شروع یک شغل مکمل هم پیدا میکنند و یا کار خود را عوض میکنند. ممکن است دوست شما فکر کند که زمان کلید حل این شکل باشد.

او فکر میکند که وقت کافی برای ثروتمندشدن ندارد در این صورت باید گفت که همه ما همین زمان را در اختیار داریم بیست و چهار ساعت درشبانه روز! نه بیشتر و نه کمتر. اما واقعا باید چکار کنیم؟ در قدم اول باید بدانید که:

۱ ) برای کسب ثروت نیاز به تصمیم گیری وجود دارد باید خود را متعهد به انجام تلاشهای لازم دراین زمینه کنید. گرچه تلاش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است اما این تلاش باید با دیدگاه مناسب و صحیح همراه باشد.

۲ ) اول پس انداز کنید، بعد خرج کنید. فقرا برعکس عمل میکنند آنها اول خرج میکنند و بعد نقشه پس اندازهای آینده را میکشند. برای رسیدن به ثروت باید برنامه ای داشت و آن را اجرا کرد.

۳ ) به بررسی زندگی افراد ثروتمند بپردازید. مدتی از وقت خود را با ثروتمندان بگذرانید و ببینید که چه فرق هایی با شما دارند و نکات جالب و مثبت آنها را جذب کنید و واقع بین باشید.

۴ ) از دیگران کمک بخواهید. وقتی مردم ببینند که شما برای کمک به خود مصمم هستید آنها نیز برای کمک به شما بسیار مستعد میشوند. باید بدانیم که چگونه از دیگران کمک بگیریم.

۵ ) مرتبا برای خود خاطرنشان کنید که شایسته ثروت و قدرت هستید.

۶ ) گاهی اوقات برای خود پول خرج کنید. بخشی از روند رسیدن به استقلال مالی فهمیدن این نکته است که شما استطاعت پول خرج کردن برای خودتان را دارید و از پولی که دارید لذت می برید و این انگیزه ای بیشتر برای پول سازی خواهد بود.

۷ ) نقشه بریزید و هدفهای خود را مشخص کنید.

۸ ) به سه دلیل زیر همیشه مقداری پول همراه خود داشته باشید:

الف) احساس ثروت بیشتر میکنید.

ب) به پول داشتن عادت میکنید.

ج) اعتماد به نفس بیشتر پیدا میکنید.

همچنین به این ترتیب ترس خرج کردن پول را از دست می دهید. بعضی ها می گویند: من نمیتوانم پول با خودم حمل کنم زیرا بلافاصله خرجش میکنم. خوب اگر وقتی پول در جیب شماست و به خود اطمینان ندارید چطور میتوانید انتظار ثروتمند شدن را داشته باشید؟

۹ ) به هر مبارزه ای با شور و شوق و تعهد یورش ببرید. ثروتمندان میدانند که پول سازی واقعی تنها وقتی شروع میشود که کار کردن به خاطر پول کنارگذاشته شود.

۱۰ ) فقر یک بیماری روانی است که مانند بسیاری از بیماریهای دیگر برای کسانی که معتقد به درمان پذیری آن هستند قابل علاج است و مانند هر بیماری دیگر برای درمان آن نیاز به تلاش، ابتکار و شهامت وجود دارد.

خیلی جالب است اگر بدانید که تقریبا تمام آدمهای شاد و ثروتمند زمانی در زندگی خود این بیماری را شکست داده اند، پس شما هم می توانید.

راز یک میلیاردر ایرانی-عباس برزگر

راز یک میلیاردر ایرانی

ابتکار یک روستایی در تبدیل روستایش به قطب گردشگری ۹ سال پیش

در یک شب بارانی دو گردشگر موتور سوار آلمانی در راه ماندند و برای اینکه بتوانند در یک جای امن شب را به صبح برسانند به خانه یک روستایی پناه بردند. عباس یک کارگر ساده روستایی همراه خانواده اش تلاش کرد تا به شیوه خودش از مهمانان خارجی به خوبی پذیرایی کند… کلبه آنها محقر بود و به جز چای آتشی و غذای روستایی چیز دیگری نداشتند.

مهمانان عباس خارجی بودند و امکانات او برای پذیرایی اندک. سادگی پذیرایی خانواده عباس و زندگی یکروزه در روستای خوش آب و هوا رضایت حداکثری دو مهمان آلمانی را جلب کرد آنقدر که سه ماه بعد یک گروه هفت نفره آلمانی به پیشنهاد دوستانشان به خانه عباس رفتند.

آنها خواستند تا با همان دم پختک و چای آتشی که دوستانشان تعریف کرده بودند در خانه روستایی عباس پذیرایی شوند. صبح عباس راهنمای آنها شد تا بتوانند مناطق دیدنی و طبیعی روستای بزم شهر بوانات فارس را ببینند.

موقع برگشت مهمانان آلمانی ۲۰۰ هزار تومان به عباس هدیه دادند. این پول در آن زمان برای عباس زیاد بود و او را به این فکر انداخت که بهترین راه برای کسب و کار میتواند پذیرایی از گردشگران در یک روستای با صفا باشد.

بنابراین شروع به کار کرد. طوری که از نه سال پیش تا امروز ۱۸ هزار گردشگر خارجی به روستای بزم در منطقه بوانات فارس آمده اند و عباس هم به عنوان کارآفرین برتر در صنعت گردشگری توانسته ۱۲۶ لوح سپاس بگیرد و درآمد روزانه اش از روزی سه هزار تومان به ۶ میلیون تومان برسد.

عباس ۳۵ ساله به ۲۸ کشور دنیا سفر کرد و خانه ۸۰ متری او الان به ۱۲۰ هزار متر رسیده است! زهرا و نیلوفر دو دختر کوچک او کوچکترین راهنمایان ایرانی معرفی شده اند و تا کنون هم شبکه های تلویزیونی آلمان، روسیه، تایلند، شبکه ۲ و ۴ ایران فیلمهای مستندی با موضوع رونق گردشگری در روستای بزم بوانات پخش کرده اند.

او تعریف میکند که روزهای اول به آژانسهای مسافرتی شیراز و اصفهان سر زدم و گفتم که میتوانم از گردشگران شما در روستا پذیرایی کنم. آنها هم گفتند باید مجانی بیایند روستا تا ببینند آیا اوضاع برای پذیرایی مناسب هست.

آرام آرام مهمانان من از هفت نفر به چند هزار گردشگر خارجی رسید و به یک حمام خانه ام ۱۲ حمام دیگر اضافه شد تا جایی که میتوانم الان تا چند هزار گردشگر را در روستا اسکان بدهم و برای پنج هزار نفر در منطقه بوانات اشتغالزایی کنم.

عباس برزگر قصد دارد تا یک هتل عشایری در ارتفاعات روستا بنا کند. او میگوید: این هتل یکی از گرانترین مراکز اقامتی ایران خواهد شد. این کار را با کمک ایل عشایری انجام میدهم. برزگر معتقد است که در ایران مسئولان فقط شعار میدهند گردشگری صنعت درآمدزایی است.

اما من یکی از کسانی بودم که توانستم هم برای خودم و هم اهالی روستای بزم بوانات درآمدزایی کنم. هر روز از یک مغازه خرید میکنم تا همه مغازه داران از این کار سود ببرند. او فهمیده که اصالت و نوع غذا و چارچوب خانواده روستایی بسیار با ارزش است و میتوان از راه معرفی آن به دیگران هم ارزشها را حفظ و هم برای خود و دیگرن درآمدزایی و اشتغال زایی کرد. برزگر از گردشگران خارجی در روستا با محصولات کشاورزی خود پذیرایی میکند.

خانواده و اهالی روستای بوانات همگی در امر کشاورزی موفق هستند و صبحها با عسل طبیعی و گردوی زمینهای خودشان از مسافران پذیرایی میکنند. برزگر ادعا میکند که در موفقیتش هیچ سازمان و مرکزی دخالت نداشته است.

“ سازمان میراث فرهنگی پروانه گردشگری به من نمیداد و میگفت که باید تحصیلات عالیه داشته باشی. اما زمانی که کارم رونق گرفت پروانه افتخاری گردشگری دادند و در همایش هایشان از من و دخترانم تقدیر کردند.

“ او میگوید که همه تجربیاتش را در برخورد با گردشگران به دست آورده است.“ به عنوان یک گردشگر به کشورهای اروپایی سفر کردم تا ببینم یک توریست به چه چیزهایی نیاز دارد و آنها برای گردشگران چه کاری انجام میدهند.

این موضوع کمک زیادی به من کرد. من متوجه شدم که بهترین راه پذیرایی از مهمان خارجی رفتار درست با اوست. نباید مصنوعی به آنها خوشامد بگویید. درست است که زبان شما را متوجه نمیشود اما میفهمد که از او برای چه منظوری پذیرایی کرده اید.

گردشگر خارجی فقط میخواهد به او توجه شود، همه چیز بهداشتی باشد، دروغ نشنود و احساس نکند که میخواهید جیب او را خالی کنید. این سادگی در رفتار و گفتار باعث شده تا آنها از زندگی روستایی لذت ببرند.

ما مسافران را به خانه مان راه میدهیم نه برای چاپلوسی بلکه میدانم آنها میخواهند یک زندگی واقعی روستایی را ببینند و با همان آدمها زندگی کنند. هر کدام از ما که از مسافر خارجی پذیرایی میکنیم مانند یک سفیر ایرانی هستیم که ایران را به کشورهای دیگر معرفی میکنند. بنابراین باید بهترین رفتارها را با گردشگر خارجی داشته باشیم.

برزگر در زمینه طبیعت گردی هم فعالیت میکند و با اینکه در ۸۰ کیلومتری پاسارگاد قرار دارد میتواند با استفاده از دو آژانس مسافرتی خود تورهای طبیعت گردی، پرنده نگری، عشایر و بازدید از جاذبه های تاریخی را راه اندازی کند.

عباس برزگر میگوید: وقتی فعالیت من و خانواده ام مورد استقبال دیگران قرار گرفت و بسیاری از کشورها به استفاده از خدمات ما علاقه نشان دادند کارشناسان داخلی و خارجی حوزه گردشگری پیشنهاد کردند که پس از این میتوانیم در برگزاری تورها و دعوت از مسافران و گردشگران خارجی با افراد متخصص همکاری کنیم تا بتوانیم موفقتر از گذشته عمل کنیم و علاوه بر آن خودمان مجری تورها باشیم؛

این شد که به فکر راه اندازی شرکت خدمات مسافرتی بوان گشت افتادم و با همکاری دوستان این شرکت تشکیل شد. البته این را هم بگویم که من از روزی که متوجه شدم بوانات قابلیت جذب گردشگر را دارد، به گونه ای برنامه ریزی کردم که از ورود تور مردم روستایی و شهری و حتی عشایر از مزایای اقتصادی تورها و ورود گردشگران به منطقه بهره مند شوند.

برزگر میگوید: مشکل ما ایرانیان این است که مینشینیم تا دیگران برای ما برنامه ریزی کنند. در حالی که جوانان کشور ما میتوانند به راحتی با کمی ذوق و سلیقه کاری کنند که هم خودشان درآمد خوبی داشته باشند هم دیگران از کنار آنها سود ببرند.

او میگوید: کمتر کسی دنبال کارآفرینی میرود. مطمئن باشید هر روستایی در ایران به تنهایی میتواند از ابیانه بهتر و پر رونق تر باشد. روستای بزم در ۱۷ کیلومتری شهر بوانات به سمت استان یزد و کرمان آخرین نقطه استان فارس است که به منطقه گردشگری بوانات معروف شده است.

فاصله این منطقه از شیراز و یزد دو ساعت و نیم است. مجموعه گردشگری بوانات سه اتاق قدیمی دارد که هرکدام حدود ۷۰۰ سال قدمت دارند و ۵۰۰ دلار هزینه یک شب اقامت در این اتاقها است.

سوئیتهای مدرن و سنتی و ۶ اتاق عمومی، ویلاهای وسط باغ و گالری عکس و موزه مردم شناسی و کشاورزی گوشه ای از امکانات این مجموعه است. همچنین امامزاده بزم و در کنار آن بارگاه امام زاده شاه میرحمزه (ع)، پل تاریخی سوریان، منطقه گردشگری محمد حنیفه و مسجد جامع سوریان و موزه بوانات از جمله بناهای تاریخی و مناطق گردشگری منطقه بوانات فارس هستند .

همه اهالی منطقه بوانات و روستای بزم از دهکده گردشگری عباس درآمد دارند. دیگران هم میتوانند بیایند و ببینند که چطور یک پسر ساده روستایی با سواد بسیار کم توانست کارآفرینی کند و از صنعت گردشگری به معنای واقعی درآمد زایی کند.