Month: ژانویه 2017

کارگاه آموزشی آشنایی با توسعه مشتری و کسب و کار ناب

کارگاه آموزشی آشنایی با توسعه مشتری و کسب و کار ناب 

مدرس دوره : مهندس حسین ابراهیمی

 پژوهشگر،مولف و مشاور کسب و کار و توسعه مشتری

دریافت رزومه


هدف از برگزاری دوره:

جذب ، آموزش و انتخاب نخبگان کارآفرینی مستعد و ایجاد فرصت برای رشد و دستیابی به شغلی پایدار از طریق هدایت ، حمایت و برندسازی و معرفی به بازار کار.


چرا باید این دوره را طی کنم؟

ویژگی و مزایای اصلی این دوره؟

ورود به این دوره را به چه کسانی توصیه می کنیم

برگزار کنندگان این دوره 

محل برگزاری دوره

روش برگزاری و مدت زمان دوره

گواهینامه

هزینه شرکت در دوره

((زمان برگزاری دوره های جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.))

کارگاه آموزشی توسعه مشتری برای کارشناسان مناطق

کارگاه آموزشی توسعه مشتری برای کارشناسان مناطق

کارگاه توسعه مشتری برای مدیران مناطق شهرداری

کارگاه توسعه مشتری برای مدیران مناطق شهرداری

قطار توسعه مشتری به ایستگاه شهرداری تهران رسید.

قطار توسعه مشتری به ایستگاه شهرداری تهران رسید.

اولین کارگاه آموزشی توسعه مشتری با رویکرد کسب و کار ناب به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برای مدیران و کارشناسان امور بانوان و شهربانوی های شهرداری برگزار شد.
مدرس این کارگاه آقای مهندس حسین ابراهیمی موسس شبکه چشم انداز و مولف و پژوهشگر در حوزه توسعه مشتری و کارآفرینی ناب و مجری طرح توانمندی جوانان در مناطق تهران می باشد.
هدف از برگزاری دوره: آشنایی با مباحث توسعه مشتری و نحوه جلب مشارکت حداکثری کنشگران اجتماعی در مداخلات اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی و شناسایی روش های نوین توانمندسازی جوانان در محله ها

 

برنامه داریم که بجای فارغ التحصیل از دانشگاهها شرکت های نوپا خارج شوند.

دکتر مرتضی براری – برنامه داریم که بجای فارغ التحصیل از دانشگاهها شرکت های نوپا خارج شوند.

معاون امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر نقش دانشگاه ها در ایجاد کسب و کار های نوآورانه تأکید کرده و گفته اند: «هم اکنون سهم دانشگاه صنعتی شریف در اقتصاد خدمات ارزش افزوده و تولید محتوا در کشور بیش از ۲۰ میلیارد تومان است و باید سهم سایر دانشگاه ها نیز به این دانشگاه برسد. اغلب شرکت های نوپای دارای ایده های خلاقانه در کشوری مانند امریکا، اطراف دانشگاه استنفورد و در سیلیکون ولی جای گرفته اند. ما نیز باید در تولید محتوا و ایجاد کسب وکار، دانشگاه ها را محور قرار دهیم».

ایشان صاحبان ایده در شهرستان ها را کم تعداد توصیف کرده و اظهار داشته اند: «وقتی شتابدهنده ها در تهران اعلام فراخوان می کنند بالغ بر ۳۰۰ تیم صاحب ایده در این فراخوان ها ثبت نام می کنند. اما در شهرستان ها فضا برای توسعه ی کسب و کار کم است و صاحبان ایده در این فضا شکل نمی گیرند. به همین دلیل برنامه داریم که با کمک دانشگاه ها، به جای اینکه فارغ التحصیل وارد جامعه کنیم، شرکت دانش بنیان به جامعه تحویل دهیم. چرا که بهترین زمان شکل گیری ایده در محیط های دانشگاهی است که ذهن دانشجو برای خلاقیت و شکل گیری کسب و کار آماده است».

منبع : http://passit.ir/fa/home/details/3560165847

مراحل شروع یک استارت‌آپ

مراحل شروع یک استارت‌آپ

اولین قدم برای شروع یک استارت‌آپ این است که بدانید راه‌اندازی استارت‌آپ یک اتفاق نیست؛ یعنی تصور نکنید که استارت‌آپ با یک ایده در ذهن شروع می‌شود و بعد با طراحی یک سایت به درآمدزایی بالایی می‌رسید.

هرگز راه‌اندازی یک استارت‌آپ به این سادگی که فکر می‌کنید، نیست. راه‌اندازی استارت‌آپ یک فرآیند است به این معنا که باید مراحل مختلفی را سپری کنید تا بتوانید استارت‌آپ خود را شکل دهید.

همه‌چیز در ایده و یا طراحی سایت خلاصه نمی‌شود و فقط مهارت‌های فنی، پاسخگوی شروع یک استارت‌آپ نیستند. شما باید یاد بگیرید که برای شروع یک استارت‌آپ چه مراحلی طی کنید و به چه مهارت‌هایی نیاز دارید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید که از آن‌ها در استارت‌آپ خود استفاده کنید.

هر کارآفرین برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود مجموعه فعالیت‌های مختلفی را انجام داده است. به‌طورکلی می‌توان گفت که همه آن‌‌ها در ابتدا یک فرصتی را در محیط اطراف خود شناسایی و یا ایجاد کرده‌اند، سپس ایده‌ای در ذهن آن‌ها شکل گرفته و تلاش کرده‌اند که از فرصت موجود بهره‌برداری کنند. آن‌ها به‌خوبی به جریان درآمدزایی خود تسلط داشتند و می‌دانستند که با چه افرادی و چه فعالیت‌هایی می‌توانند برای کسب‌وکار خود درآمدزایی کنند.

آن‌ها بسیار حساس بودند که محصولشان دقیقاً مطابق نیاز بازار باشد و بتواند مسئله مشتریان خود را برطرف کند. بعدازاینکه اطمینان حاصل می‌کردند که نیاز و مسئله مشتری به‌خوبی شناسایی شده است، وارد مرحله اجرایی کسب‌وکارشان می‌شدند و محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه می‌کردند و با تمرکز زیادی، فعالیت‌های بازاریابی را پیش می‌بردند.

استارت‌آپ شما هم باید جریان خاص خود را طی کند. بدون شک هر کسب‌وکاری مسیر موفقیت خاص خود را دارد اما به این نکته توجه کنید که رسیدن به موفقیت اتفاقی و یا شانسی نیست بلکه باید مراحل مختلفی را طی کنید و فعالیت‌های مختلفی را انجام دهید تا به اهداف استارت‌آپ خود برسید.

در نمودار زیر مراحل تحقیق تا اجرا (ایده تا محصول) با ذکر جزئیات هر یک از اجزاء بیان شده است:
modir1404-bmc-pic-100

منبع : برگرفته از شتاب‌دهنده Ycombinator

آشنایی با بوم مدل کسب و کار(Business Model Canvas) – مقدمات

آشنایی با بوم مدل کسب و کار(Business Model Canvas)

پس از ورود به هزاره سوم ،جوامع انسانی با بهره مندی از ابزار های نوظهور مانند اینترنت و فضای مجازی ، ابزار های جدیدی را برای خلق ایده ها و پیشبرد و توسعه آنها ابداع نمودند. 

یکی از مهمترین و جدیدترین ابزاری که در طراحی کسب و کارها و تجسم سازی ایده های تجاری در حال حاضر کاربرد وسیعی یافته است بوم مدل کسب و کار نام دارد.
این ابزار به سادگی و با استفاده از ابزار بصری به ما کمک میکند تا بتوانیم مفاهیم اصلی در کسب و کارمان را کشف و در یک مدل فرضی و قابل تجسم  و  قابل فهم ، به شکل خیلی ساده ای طراحی کنیم.

با بهره مندی از این ابزار جذاب و کاربردی می توانیم ، فرایندهای ایده پردازی و فرضیه سازی و تحقیق و اعتبار بخشی را به بهترین شکل ممکن تصویر سازی کرده و آنرا بانجام برسانیم.

در این مقاله تلاش خواهیم کرد شرحی اجمالی از بوم مدل کسب و کار و کارکرد هر یک از بخش های ۹ گانه آن را ،جهت آشنایی بیشتر علاقه مندان تشریح نماییم.

شکل زیر نمایی کامل از یک بوم مدل کسب و کار و ۹ بخش اصلی آن را نشان می دهد.

modir1404-bmc-pic-001

برای راه اندازی و یا توسعه هر کسب و کار نیازمند توجه به هر بخش و یافتن راه حل مناسب و طراحی استراتژی های مناسب هستیم.

۱-بخش بندی مشتریان

۲- بخش ارزش پیشنهادی

۳- بخش کانال های ارتباطی

۴- بخش ارتباط با مشتریان

۵- بخش مدل درآمدی

۶- بخش منابع کلیدی

۷- بخش فعالیت های کلیدی

۸- بخش شرکای کلیدی

۹- بخش هزینه ها


stand2

تذکر : در این مرحله تنها فارغ التحصیلان و دانشجویان از سال 88-97 در اولویت ثبت نام هستند.

ظرفیت تکمیل شد.

برنامه بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد