اگر بدنبال کسب جایگاه شغلی مناسب و یا راه اندازی کسب وکار استارت آپی ناب هستی !همینجا بمان و با حرفه ای ها همراه شو.این ارتباطات است که برای شما مزیت می آورد نه صرفا تخصص.کمی فکر کن!
شبکه چشم انداز

استارت آپ و راه اندازی کسب و کار- تیری در تاریکی

استارت آپ و راه اندازی کسب و کار- تیری در تاریکی

خیلی ها اعتقاد دارند موفقیت در یک کسب و کار واقعا شناس می خواهد و مثل تیری در تاریکی است.

خوشبختانه با شما موافقم ولی با یک تفاوت اینکه بتوانید بررسی کنید در تاریکی آیا هدف در دسترسی هست یا نه .

یا اصولا اصلا هدفی هست یا نه .

پس تکلیف چیست؟

در مورد ورود به هر موضوعی تحقیق و ارزیابی از لحاظ منطقی پذیرفته شده است و موضوع کارآفرینی و راه اندازی استارت آپ هم از این قانون پیروی میکند . منتها با روش خودش.

  • روش منطقی ورود به استارت اپ چیست؟
  • روش ارزیابی و تحقیق و امکانسنجی به چه شکلی انجام می شود؟

بله اینها سوالاتی است که در ذهن شما همین حالا نقش بسته است.

راه ورود به استارت آپ هم مانند بسیاری از موضوعات ضروری در جامعه مورد توجه قرار گرفته است و راه حل آن هم موجود است و لازم نیست اختراع کنیم.

طراحی بوم مدل کسب و کار یا ( Business Model Canvas ) طی یک دهه گذشته ، منطقی ترین راه برای امکانسنجی و تحقیق برای تشخیص موفقیت در یک مسیر کارآفرینی و راه اندازی یک استارت آپ است.

صرفا داشتن یک ایده خوب برای راه اندازی یک کسب و کار ، همه آن چیزی که لازم داریم نیست بلکه دانستن مواردی که باید تحقیق شود و اثبات شود باعث ، آسودگی خیال در راه اندازی یک کسب و کار موفق می شود.

حالا پس از طراحی بوم و اعتبار سنجی آن ، زمان تیری در تاریکی است . تاریکی که هر چند برای شما مسجل است هدفی در آن موجود است ، برد تیر شما کافی است و ریسک شما از ۱% به بالای ۷۰ % میرسد.

پس نگران نباشید تیرتان را در تاریکی رها کنید دقیقا مثل خلبانی که شبانه در اوج آسمانها بدون دغدغه پرواز میکند چون پشتوانه علمی و آگاهی این جرات را به او بخشیده است.

نوشته : حسین ابراهیمی – مولف کتاب در مورد استارت آپ ها


در انتظار دیدار مجدد شما هستیم