اگر بدنبال کسب جایگاه شغلی مناسب و یا راه اندازی کسب وکار استارت آپی ناب هستی !همینجا بمان و با حرفه ای ها همراه شو.این ارتباطات است که برای شما مزیت می آورد نه صرفا تخصص.کمی فکر کن!
شبکه چشم انداز

تشخیص فرصت استارت آپ-شبکه‌های افراد و منابع

تشخیص فرصت استارت آپ-شبکه‌های افراد و منابع

شبکه‌های افراد و منابع:
تابه‌حال دقت کرده‌اید که گاهی در صحبت با دوستان خود به ایده‌ای رسیده‌اید و یا توانسته‌اید در همکاری با آن‌ها مشکلی را حل کنید؟ و یا گاهی متوجه یک منبع مالی یا اطلاعاتی در اطراف خود شده‌اید که به‌وسیله آن توانسته‌اید کارهای جدیدی را شروع کنید؟ تشخیص یک فرصت هم به همین صورت است. کارآفرینانی که شبکه ارتباطی قوی بین افراد داشته و با منابع مختلفی در ارتباط بوده‌، توانسته‌اند فرصت‌های بهتری را در کوتاه‌ترین زمان پیدا و از آن استفاده کنند. تا جای ممکن باید شبکه ارتباطی خود را وسیع کنید. علاوه بر این باید به انواع منابع مالی، فیزیکی و اطلاعاتی دسترسی داشته باشید.
imagespp

تمرین:
اگر قصد دارید خود را در تشخیص یک فرصت ناب قوی کنید باید بتوانید سه عامل بالا را در خود تقویت کنید. تمرین زیر شما را هدایت می‌کند که بتوانید تشخیص یک فرصت را با به‌کارگیری این سه عامل پیش ببرید.
یک صنعت یا بازار که موردعلاقه شماست انتخاب کنید:

تمرین- شبکه‌های افراد و منابع:
آیا کارآفرینان و مالکان کسب‌وکار صنعت موردعلاقه خود را می‌شناسید؟

آیا با افراد خبره و صاحب‌نظران صنعت خود صحبت کرده‌اید؟

آیا در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی متناسب با صنعت خود، عضو هستید؟

آیا افرادی که در اطراف شما به منابع خاص مالی یا فیزیکی دسترسی دارند، را می‌شناسید؟ آیا با آن‌ها در ارتباط هستید؟

آیا در جریان هستید که نهادها و سازمان‌های مختلف چه تسهیلاتی را برای شروع یک کسب‌وکار در اختیار شما قرار می‌دهند؟

مهم نیست که جواب به سؤال‌های بالا مثبت باشد یا منفی. مهم این است که در هر سؤال تمرکز کنید و تحلیل خاص خود را ارائه دهید. اگر بتوانید به سؤالات بالا با دقت و جزئیات زیادی جواب دهید، نشان‌دهنده آن است که در آن موضوع مسلط هستید. اگر جواب شما صرفاً یک بله یا خیر باشد، بدانید که باید تحقیقات بیشتری در صنعت موردعلاقه خود داشته باشید. هرکدام از سؤالات بالا می‌تواند جرقه‌ای در ذهن شما باشد برای دستیابی به یک فرصت کارآفرینانه. پس آنچه مهم است تحلیل شما از سؤال‌ها است و هرچقدر این تحلیل عمیق‌تر باشد نشان‌دهنده درک بهتر شما از صنعت و بازار  است.
ادامه دارد….

هوشیاری کارآفرینانه

برگرفته از شتاب‌دهنده Ycombinator

در انتظار دیدار مجدد شما هستیم