طرح راه اندازی واحد تولید لوله های خونگیری تحت خلاء-فرصت سرمایه گذاری شماره ۱۹

فرصت سرمایه گذاری شماره ۱۹
طرح راه اندازی واحد تولید لوله های خونگیری تحت خلاء

تولید لوله های خونگیری تحت خلاء
معرفی طرح تولید لوله های خون گیری تحت خلاء
لوله های خون گیری تحت خلاء که دارای فن آوری نسبتا جدیدی می باشد مهم‌‌‏ترین جزء سیستم خون‌‏گیری است و وظیفه آن عبارت است از جمع‌آوری و نگه‏داری نمونه‌های خون دریافت شده از بیمار. مقدار معینی خلأ (فشار منفی) در طی فرآیند تولید در درون لوله‏‌ ایجاد می‌شود.


شرح مختصر پروژه تولید لوله های خون گیری تحت خلاء
امروزه لوله های خونگیری تحت خلاء ابزرای رایج و قابل اعتماد جهت نمونه برداری و آزمایش خون بشمار می رود. محصول مورد بررسی جزء محصولات استراتژیک و حساس در حوزه سلامت می باشد. با توجه به تعداد کم تولیدکننده ها در داخل کشور(دو یا سه مورد) و مصرف بسیار بالا و گسترش روزافزون استفاده از لوله های خونگیری نحت خلا هدف اجرای این طرح تولید محصول با کیفیت به منظور تامین نیاز داخلی می باشد. لازم به ذکر است علاوه بر تامین نیاز داخلی، هدف صادرات محصول به کشورهای همسایه نیز به عنوان یکی از اهداف مدنظر است.
کاربردها و مزایای لوله های خون گیری تحت خلاء
خونگیری به وسیله لوله های خونگیری تولید شده تحت خلا مزیتهای فراوانی دارد که می توان سرعت عمل بیشتر ، خطای کمتر در آزمایشهای بیوشیمیایی هورمونی ، هماتولوژی و انعقاد روش جدید در مراکز اشاره نمود.در این روش خون به میزان خلاء موجود در لوله ها پر می شود و مقدار نمونه استاندارد است و لوله های خونگیری فاقد آلودگی و یکبار مصرف هستند.
در سیستم خونگیری به روش خلاء به جز لوله از سرسوزن مخصوص خونگیری و هلدار یا نگهدارنده نیز استفاده می شود که همین امر موجب سهولت استفاده و سرع بیشتر می باشد.