اگر بدنبال کسب جایگاه شغلی مناسب و یا راه اندازی کسب وکار استارت آپی ناب هستی !همینجا بمان و با حرفه ای ها همراه شو.این ارتباطات است که برای شما مزیت می آورد نه صرفا تخصص.کمی فکر کن!
شبکه چشم انداز

طرح تولید گازوییل از لاستیک – فرصت سرمایه گذاری شماره ۲۴

فرصت سرمایه گذاری شماره ۲۴

طرح تولید گازوییل از لاستیک 

در حال حاضر میلیون‌ها حلقه تایـر به‌صورت غیر قانونی در محیط زیست رها شده است. در کشورهای صنعتی سالانه به ازای هر نفر جمعیت، یک تایر تعویض می‌شود. امــروزه بـا افزایش قیمت سوخت، بسیاری از کشورها به‌دنبال افزایش سهم بازیافـت انرژی از تایـرهای فرسوده هستند چون غیر از مسائل گفته شده، ارزش حرارتی تایرها بیشتر از زغال سنگ، و میزان گوگرد آن نیز کمتر از زغال سنگ است. به‌علاوه بازیافـت آن باعث کاهش ۹۰ درصدی در حجم ضایعات خواهد شد. بررسی‌های امروزه نشان می‌دهد بازیافت تایرهای فرسوده نه تنها آثار مخرب زیست‌محیطی ندارد بلکه بسیار کارآمد و باعث ایجاد اشتغال و صرفه جویی در مواد خام اولیه شده که در نهایت رشد صنعتی و اقتصادی را به‌دنبال خواهد داشت.

مزایای اجرای طرح تولید گازوییل از لاستیک

از جمله ویژگی‌های طرح می‌توان به دردسترس بودن مواد اولیه، کمک به کاهش زائدات، کاهش قیمت محصولات، امکان صادرات محصولات در صورتی‌که استانداردهای لازم در آن رعایت شود و همچنین سود آوری، بازده و دوره برگشت مناسب سرمایه گذاری، کمک به محیط زیست و مدیریت بحران ابقا ضایعات لاستیکی اشاره کرد.

مشخصات سرمایه گذاری طرح تولید گازوییل از لاستیک:

ظرفیت تولید سالیانه هیدروکربن: ۱۴۰۰۰۰۰ لیتر در سال

میزان سرمایه گذاری ثابت طرح: ۵۱۸۷۰ میلیون ریال

میزان سرمایه گذاری در گردش طرح: ۱۸۶۸ میلیون ریال

میزان سرمایه گذاری کل طرح: ۵۳۷۳۸ میلیون ریال

قیمت ماشین آلات و تجهیزات: ۹۶۰۰ میلیون ریال

ارزش فعلی خالص: ۲۸۸۰۰ میلیون ریال

نرخ بازده داخلی: ۴۲٫۴ درصد

دوره بازگشت سرمایه طرح: ۲٫۳۳ سال

بررسی بازار طرح تولید گازوییل از لاستیک

از آنجایی که لاستیک و پلاستیک قابلیت تجزیه بیولوژیکی ندارد و سالیان سال در محیط باقی می‌ماند، زیان‌های وسیعی را متوجه محیط زیست می‌کنند. از طرفی با توجه به افزایش استفاده از اتومـبیل و متوسط کیلومـتر پیمـایش هر خودرو، یـکی از آسیب‌های زیست‌محیطی این موضوع تولید تایـرهای فرسوده‌ای است کـه قابل پذیرش توسط محیط‌زیست نیست و همه به دنبال یافتن روش‌هـایی برای مدیریت این موضوع هستند .

در انتظار دیدار مجدد شما هستیم